در عصر حاضر، توجه به زیبایی و موارد مهم مانند آراستگی به یک عادت و روش زندگی تبدیل شده است. افراد با آراستن خود، روحیه جدید و تازه‌ای کسب می‌کنند که بسیار لذت‌بخش است. برای رسیدن به این لذت، باید بتوان از ابزارهای مخصوصی برای حفظ آراستگی استفاده کرد. اتو و حالت دهنده مو یکی از این ابزارها است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، می‌تواند نتیجه بسیار قابل قبول و مطلوبی به‌همراه داشته باشد. مجموعه فستیوال موزر در این مقاله، قصد دارد تا در مورد اتو مو و انواع حالت‌دهنده‌های مرتبط با مو صحبت‌هایی داشته باشد.   لوازم آرایشی برقی از جمله لوازمی است که در هر زمان و هر موقعیتی برای رسیدن به زیبایی، یک راه و مسیر میانبر به‌حساب می‌آید. صاف کردن مو نیز روشی است که افراد با موهای فر تمایل به انجام آن دارند. 

صاف کردن موهای وز و فر 

لوازم آرایشی برقی

فناوری‌های مختلفی در اتوهای با کیفیت وجود دارند که باعث می‌شوند علاوه بر اینکه محصول موردنظر، طول عمر بالایی داشته باشد، بلکه بتواند نتیجه بسیار زیبایی را عاید مشتری و افراد کند. تکنولوژی‌هایی مانند یون منفی، سرامیک بودن، وجود مادون قرمز در اتو و تورمالین باعث می‌شوند که کمترین آسیب به موها وارد شده و نرمی و لطافت آن‌ها نیز حفظ شود. در اثر افزایش حرارت در اتو و حالت دهنده مو، یون‌های منفی از آن خارج می‌شوند. 

همان‌طور که می‌دانید یون‌ها دارای بار منفی و مثبت هستند که در اتوهای مو، آزاد شدن یون‌های منفی باعث می‌شود تا بارهای مثبتی که در تارهای مو وجود دارند خنثی شده و موها بعد از اتوکشی به حالت قبلی خود، باز نگردند. به ‌بیان ساده‌تر، موها حالت نرمی و صافی خود را بعد از انجام اتو، حفظ می‌کنند. علاوه بر این، یون‌های موجود در اتو و حالت دهنده مو، باعث شکسته شدن قطرات آب به ذره‌های کوچکتر شده و به ساقه موها نزدیک‌تر می‌شوند. در این حالت  طراوات و شادابی در موها افزایش می‌یابد.

اهمیت استفاده از اتوی مو

انواع اتو مو و کاربرد هر یک از آن‌ها

همان‌طور که در مطالب قبلی اشاره شد اتو و حالت دهنده مو دارای انواع متفاوتی است. اتوهای موی سرامیکی، تورمالینی و تیتانیومی به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین نوع اتوهای مو در بازار عرضه می‌شوند. برای آشنایی با هر یک از این نوع اتوها به شرح مختصری از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  1. اتو سرامیکی

به‌نظر می‌رسد معمول‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اتوهای موی موجود در بازار، این نوع از اتو و حالت دهنده مو است. صفحه‌های سرامیکی موجود در قسمت داخلی اتو، باعث می‌شوند که موها درون آن قرار گیرند و به یک اندازه حرارت به سطح مو، توزیع شود. اگر موهای نازک دارید، بهترین پیشنهاد، استفاده از اتوی موی سرامیکی است. 

  1. اتو تورمالینی

از تورمالین به عنوان سنگ معدنی نام برده می‌شود. تولیدکنندگان لوازم آرایشی از خاصیت مهم این سنگ استفاده کرده و برای صفحات اتوی خود آن را به‌ کار می‌برند. غالبا پایه اصلی اتوهای تورمالینی، از سرامیک است و فقط یک لایه از تورمالین روی سرامیک، کشیده می‌شود. پخش حرارت در این نوع از اتوها، یکسان بوده و تاثیرگذاری این نوع از  اتو و حالت دهنده مو بیشتر از نوع سرامیکی است. البته ماندگاری حرارت و ثابت ماندن صافی در موها با استفاده از این اتو نیز، بیشتر است. 

اتوی موی 10 کاره مک استایلر

  1. اتو تیتانیومی

در هنگام صاف کردن مو بهتر است دقت کافی به ابزار صاف کننده داشته باشید. بسیاری از اتوهای مو مانند همین اتو تیتانیومی، بسیار زود داغ شده و حرارت را در کوتاه مدت، به موها انتقال می‌دهد. اگر این اتو را مدت زیادی بر روی موها نگه دارید، ممکن است آسیب زیادی به آن‌ها وارد کند. بهتر است اشخاصی که موهای نازک دارند از این اتوی مو، استفاده نکنند. افراد با موهای فر و بسیار وز، کاندید مناسبی برای استفاده از اتوی موی تیتانیومی هستند. 

 مزایا و معایب استفاده از اتو مو

مهم‌ترین مزیت اتو و حالت دهنده مو برای افرادی با موهای وز و فر، قابل لمس است. برخی از افراد هیچ حس رضایتی از موهای فر خود ندارند. البته بسیاری از این افراد، حق دارند؛ زیرا موهای آن‌ها فرِ وزداری دارد و همین شرایط باعث می‌شود که نتوانند با آن موهای پریشان و دردسرساز در جمعی حاضر شوند. این افراد با استفاده از اتوی موی مناسب برای موهای خود، اعتماد بنفس بیشتری کسب می‌کنند. 

در مورد معایب آن نیز می‌توان گفت، حرارت حاصل از اتو در درازمدت، ممکن است به فولیکول‌های حساس مو، آسیب رسانده و ریزش مو را به دنبال داشته باشد. آسیب به فولیکول علاوه بر ریزش مو، باعث از بین رفتن چربی طبیعی موها می‌شود.  

کیفیت بالای اتو موی رمینگتون

برندهای معتبر اتو و حالت دهنده مو

برندهای مختلف و بسیار زیادی از اتو و حالت دهنده مو وجود دارد که گاهی اوقات برای خرید اتوی مناسب برای خود، سردرگم می‌شوید. ما در اینجا به چند نمونه از بهترین اتوهای موجود اشاره کرده و به شما معرفی می‌کنیم. اتوی موی 10 کاره مک استایلر، اتوی موی کنورث، اتو مو باراباس نانو و اتو موی رمینگتون در دسته برندهای شناخته شده و باکیفیت قرار دارند. این موضوع را می‌توان از نظرات مثبت استفاده‌کنندگان، متوجه شد. 

چطور یک خرید مطمئن داشته باشیم؟

همان‌طور که گفته شد، از مهم‌ترین ضروریات هر نوع آرایشگاه، لوازم برقی موجود در آن است. یکی از این لوازم پرکاربرد در آرایشگاه و حتی خانه، اتو و حالت دهنده مو است. این وسایل جزو وسایل جدانشدنی در این مکان هستند. پس انتخاب بهترین برند در زمان خرید می‌تواند تضمین‌کننده و رشددهنده کسب و کار شما باشد. اتو مو ارزان و بی‌کیفیت درست است که قیمت پایینی دارد ولی نتیجه حاصل از آن، قابل قبول نخواهد بود.

این محصولات از پرفروش‌ترین و در عین حال پرهزینه‌ترین محصولات فروشگاهی هستند. البته بهتر است به این نکته هم توجه کنید که کیفیت بالا باید مهم‌ترین معیار شما در خرید لوازم آرایشی برقی باشد. سعی کنید تحت هیچ شرایطی کیفیت را فدای قیمت نکنید. محصولات برقی، اگر جنس و کیفیت مناسبی نداشته باشند در کوتاه مدت ممکن است خسارات زیادی از نظر اقتصادی به شما وارد کنند.

اتوی مو باعث حالت دهی به موها می‌شود

کلام آخر

در این مقاله به موضوع  اتو و حالت دهنده مو اشاره شد و نکات مرتبط با آن نیز مورد توجه قرار گرفت. برای اینکه بدانید چه اتوی مناسب برای موها شما وجود دارد بهتر است با مشاوران موجود در این زمینه، مشورت بگیرید. بسیاری از مشاوران در مجموعه‌های فروش لوازم آرایشی برقی آماده ارائه بهترین مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید اتوی مناسب با موهای شما هستند. یکی از مجموعه‌های فعال در این زمینه، مجموعه فستیوال موزر است که خدمات متنوعی در ارتباط با مشاوره و فروش به افراد عرضه می‌کند. 

برای مشاهده انواع اتو و حالت دهنده های مو روی لینک کلیک کنید.